Завершився "Весняний кубок Ниви" у віковій групі U-12

З 27 по 31 березня на трьох полях міста Вінниці пройшов грандіозний турнір, де взяло участь 24 колективи з трьох країн. Крім нашої Батьківщини команди представляли Молдову та Румунію.

За словами одного з тренерів, цей турнір став “Міні-чемпіонатом східної Європи”, зважаючи на рівень команд, що змагались за перемогу на турнірі.

Роблячи підсумки цього дійства слід зазначити високий рівень підготовки юних футболістів, ряд з яких має перспективи грати на найвищому європейському рівні та представляти нашу країну у складі її збірної.

У останній день весни пройшли ряд поєдинків у змаганнях за 17-24 місця, 9-16 місця, матч за 3 місце та фінал.

У баталіях за 17-24 місця сильнішими за результатами стикових матчів стали вінничани: “Блохіна та Бєланова” та “Кремінь” з Кременчука. У так званому фінальному матчі гору взяли господарі та посіли загальне 17-те місце. У малому фіналі цієї групи зійшлись “Азовсталь” та “Чемпіон”. Тут все вирішив єдиний м’яч киян, які завдяки цьому вийшли переможцями зі звітного матчу.

У матчах за 9-16 місця команди продемонстрували не менш запеклу боротьбу на футбольному полі. За результатами минулих матчів у головному матчі цієї групи команд зустрілись “ДЮСШ 11-Чорноморець” з Одеси та “Маріуполь”. Обом колективам на стадії групового етапу не вистачило дещиці, щоб стали чвертьфіналістами, тому вони закономірно були кращими серед когорти другої групи команд.

У цьому матчу беззаперечну перевагу мали одесити, що завдяки трьом “сухим” голам здолали своїх опонентів та здобути 9 місце на турнірі. У малому фіналі зустрілись дві закордонні команди: “Дачия” з Кишинева та “Тампа” з Брашова. У міжнародному матчі сильнішими виявились юні вихованці з Молдови, що двічі відзначились у воротах суперників, зберігши свої у недоторканності.

Далі згадаємо про вісімку найсильніших. Тут після чвертьфінальних матчів, утворилось дві групи команд, які розігрували місця з п’ятого по восьме та з першого по четверте. У матчі за 7 місце зустрілись господарі змагань: вінницька “Прем’єр-Нива” та одеський “Чорноморець”. На жаль для вінничан, цю гру сильніше провели гості з півдня та здобули переконливу перемогу з рахунком 0:3.

У матчі за 5-те місце ФК “Львів” протистояв харківському “Металісту”. Слід зазначити, що обидві команди не потрапили до півфіналів через поразку у серії пенальті, де один удар вирішив долю зустрічі. У цьому матчі завдяки голу у кожному з таймів переможцями вийшли харків’яни, не зважаючи на неабияке прагнення львів’ян до перемоги.

Перейдемо до головних матчів завершального ігрового дня. Тут у матчі за третє місце грали команди, що залишились за крок до фіналу. Донецький “Шахтар” у півфіналі мінімально поступився “Зміні” з Києва, а “Металург” з Запоріжжя поступились “Прикарпаттю” з Івано-Франківська. Весь матч пройшов під акомпанемент донеччан. Вони повністю контролювали гру та лише інколи давали шанс опонентам на контратаки. Так, за основний час матчу “гірники” забили чотири м’ячі у сітку запоріжан, які залишились без відповіді з їх боку. Фінальний свисток означав, що бронзові нагороди будуть красуватись на грудях гравців “Шахтаря”.

Фінальний матч, у якому зійшлись “Прикарпаття” та “Зміна”, подарував глядачам вир незабутніх емоцій. Івано-Франківці активніше діяли в атакувальних діях та першими під завісу першого тайму повели у рахунку. У другій половині киян зуміли встановити паритет, але за кілька хвилин перевага повернулась до юних футболістів з західної України. Здавалось матч йшов до мінімальної перемоги “Прикарпаття”, але на останній хвилині стандарт у виконанні киян врятував їх від поразки: після подачу кутового гравці буквально занесли м’яч у сітку суперників. Цей гол дозволив перевести матч у серію післяматчевих пенальті, де свою майстерність демонстрував кожен з голкіперів. Все ж останній удар у серії від киянина приніс перевагу його команді та з ним золоті нагороди “Весняного кубка Ниви - 2019” у віковій групі U-12!