Вінниця багата на архітектурні пам'ятки. Подорож по історії Вінниччини розпочинається з головної архітектурної пам'ятки міста Водонапірної башти, що, безперечно, є візитівкою Вінниці. Починаючи із 80-тих років у приміщені розміщено частину експозицій обласного краєзнавчого музею, який міститься тут і нині як Музей пам'яті воїнів Вінниччини.

Наступним цікавим туристичним об'єктом є вінницькі катакомби. Вони являють собою систему підземних ходів між головними в давнину будівлями міста, яким більше 400-сот років. Екскурсія розпочинається у монастирі Капуцинів та продовжується у підземеллі на глибині близько 14 метрів.

Зовсім поруч розташований один з найцікавіших музеїв міста - "Автомотовелофоторадіо" або "Ретро" музей. Експозицію музею складають колекції раритетних автомобілів, мотоциклів, велосипедів та побутових приладів радянського часу: телевізорів, фотоапараті та антикваріату.

Доповнює колекцію низка мініатюрних автомобілів, суден та кораблів. Родзинкою музею є те, що кожен охочий може безкоштовно фотографуватись з усіма експонатами або в історичному образі, посидіти за кермом будь-якого автомобіля чи мотоциклу, політати на самолітному тренажері, пограти на музичних інструментах або ж замовити прогулянку містом на одному з автомобілів.

Якщо ви полюбляєте наукові досліди обов'язково завітайте до Інтерактивного музею науки. Понад 100 експонатів для дослідів, котрі можна досліджувати та фотографувати, щоденні шоу "ЕлектроШок", "Хімія навколо нас" та "Цікава фізика", можливість замовити експонат собі та чудове тематичне кафе чекають на відвідувачів.

Неподалік, ви знайдете найбільшу в Європі виставку моделей автотранспорту. Серед експонатів автомобілі, літаки, танки, кораблі, мотоцикли, трамваї, тролейбуси, автобуси, потяги. Також представлена колекція військового транспорту зроблена з пластиліну та справжні автомобільні двигуни. Всього у музеї 5037 моделей, що є рекордом України.

У мікрорайоні міста, названого на честь видатного хірурга та педагога, розташований Національний музей-садиба М. І. Пирогова. У садибі ви можете відвідати будинок, в якому жив лікар та розміщена експозиція про його життя і діяльність, музей-аптеку з інтер'єрами приймальні і його операційної та меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені самим вченим. Поблизу садиби, знаходиться церква-некрополь, де покоїться забальзамоване тіло вченого.

Місцем, за яким Вінниці знають далеко за її кордонами є Ставка Гітлера «Вервольф» - військово-польова ставка А. Гітлера, де він двічі, у різні періоди часу, перебував під час Другої світової війни. Комплекс складається з двох об’єктів: території самої ставки та братської могили військовополонених і громадян окупованих німцями країн, які будували ставку. На сьогодні збереглись лише руїни, після рішення Гітлера, на початку березня 1944 р., про те, що всі споруди «Вервольфу» будуть підірвані та спалені.

Ще одним цікавим місцем на околицях Вінниці є "Подільський зоопарк". Це наймолодший зоопарк в Україні, де мешкає понад 220 тварин: зубри, верблюди, антилопи, олені благородні й плямисті, ведмеді бурі та гімалайські, мавпи, вовки, коні, косулі, поні, лами, муфлони, альпаки, камерунські кози, вівці, кулани, дикі свині, дикобрази, вепри, косулі, вовки й лисиці, орли, лами, альпаки, беркути, білоголові сипи, фазани, страуси, павичі, цесарки, рідкісні породи голубів. Всю територію прикрашають скульптурні зображення, які чудово вписуються у світлини відвідувачів.

Фонтан "Рошен" - віднедавна найпопулярніше місце серед жителів міста та туристів. На площі перед островом Кемпа ви зможете прекрасно провести вечір у чудовій атмосфері насолоджуючись найбільшим у Європі світломузичним фонтаном. Час, проведений на набережній, стане справжньою кульмінацією вашого вечора, зважаючи, що починаючи з 22:00 до 23:00 ви зможете переглянути чудове шоу музики, води та світла.

Крім фонтану на набережній впродовж дня у літній місяці ви зможете замовити прогулянку на катамарані або ж катері, що є чудовим способом спокійного відпочинку. Два катери "Пирогов" та "Ляля Ратушна", що курсують між набережною та мікрорайоном Сабарів, подарують для відвідувачів красу водного транспорту міста.